Carl-Emil Berglin, skulptur. Signerad och daterad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 48,5 cm.
Man till häst. Signerad Emil Berglin och daterad -53. Gjutarstämpel från Cera Persa Brotal Mendrisio. Höjd 45 cm (inklusive träsockel 48,5 cm).
Obetydlig ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken.