Förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, cert, december 1982, box.
Caliber 78-1, Boettnr. 3 200244.
Skadad urtavla. Minutvisaren har skadat glaset. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.