Stål, manuell, plexiglas, kronograf, bundband, boett signerad "Heuer Leonidas SA", ca 1970.
Caliber Valjoux 230 (MN), Serienr. 8428, Referensnr. 1550 SG, Boettnr. 6645-12-146-3774 / 6645-12-340-9456.
Åldersrelaterat Slitage. Fungerar Vid Katalogisering, Bukowskis Garanterar Ej Framtida Funktion Vid Försäljning.