18K guld, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Peter Strömqvist (17xx-1781), tillverkad ca 1775.
Serienr 332, Boett stämplad PS, R
Vikt ca 111 gram. Nyckel medföljer. Saknar glas.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage. Buckla.