Stål, automatisk, safirglas, datum, kronograf, gummiband, viklås, cert, oktober 2012, box, ytterkartong.
Caliber 12, Serienr. EPE6795, Referensnr. CAW211K, Limiterad & numrerad (103/1200).
Service 2022-04-26. Extra läderband + viklås inkluderat. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.