De fyra signerade något mindre och mörkare, de två andra snarlika.
Trärena. Rygg med kopplat spjälknippe, skuren dekor av hörnfleuroner, kannelerade ben, svarvat H-kryss. Löstagbara, stoppade sitsar med ljus tygklädsel. Sitthöjd 43,5-45, höjd 92- 94 cm.
Åldersrelaterat slitage. Avlutade. Lagningar, senare förstärkningar. Senare klädsel. Sprickor.