Eero Nelimarkka, "Självständighetens kungörelse 1917".
Sign.1917. Olja på pannå 53x74 cm.
Åldersrelaterat slitage.
"Eero Nelimarkkas 100-års utställning", Pyrri Konstcentrum, Savonlinna, 15.6.-31.7.1990.
Kerava Konstmuseum, 16.1.-4.3. 1991.
"Pappi, lukkari, talonpoika, kuppari", Halosenniemi museum, Tusby, 12.5.-2.9.2001.
"Taiteen voimalla-Suomen historian käännekohtia", Halosenniemi museum, Tusby, 7.9.2002-23.3.2003.
"Taiteen voimalla", S:t Michels Konstmuseum, 13.6.-14.9.2003.
"Huset fullt av Nelimarkka", Nelimarkka-museet, 13.6.-17.10.2004.