Nina Ahlstedt, "Päiväunia".
Sign. -96. Olja på duk 71,5 x 59,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Mindre skador.
I drömmarnas rike. Tikanojas konsthem, Vasa 15.6. - 5.9.2004.
Ann-Maj Väre: Konstnärsfamiljen Ahlstedt, s. 96.