Axel Petersson Döderhultarn, skulpturgrupp, 7 delar, snidat och delvis bemålat trä, signerade.
Auktion. Grupp bestående av "Ropar- Olle" samt 6 figurer. Signerade samt stämpelsignerade. H. 25,5 - 34,5 cm.
Naturliga sprickor. Kaffekannan med lagningar och lösa fötter.