Paul Follot, teservis, försilvrad mässing, art nouveau, Frankrike tidigt 1900-tal.
Tekanna, sockerskål och mjölkkanna på bricka.
Brickans bredd 61 cm, djup ca 43 cm. Tekannans längd 30 cm, höjd 19 cm, sockerskålens bredd 15 cm, mjölkkannans höjd 10 cm. Stämplade P. Follot.
Ställvis sliten försilvring. Brickan med ytslitage.