Aulis Leinonen & Tapio Wirkkala, serveringsvagn, modell 3980. Tillverkad av Asko åren 1959-1960.
Lackerad björk, löstagbara brickor i rytmfaner, laminerad björk. Vagnen, längd 90 cm. Bredd 55 cm. Höjd 60 cm
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Defekta gummidäck. Torrsprickor.