Heljä Liukko-Sundström, skulptur, keramik, signerad Heljä Liukko-Sundström.
"Flykt över landskapet". Höjd 32 cm. Bredd 19 cm.
Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsrelaterade märken.
Bildkonstlektorn Olli Vasas samling. En gåva av hans vän konstnären Heljä Liukko-Sundström.