Förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, box, ca 1990.
Caliber 66, Boettnr. 3 66001 / 21901 / 20829.
Saknar två st boettskruvar. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.