Stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, gångreservsindikator, läderband, ca 2002.
Caliber 929/3, Serienr. 3121768, Boettnr. 142.8.92.
Åldersrelaterat slitage. Skadat glas (repor/nagg). Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.