Gudmar Olovson, skulptur. Brons. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Total höjd 27 cm.
"Kristian Schmidt". Signerad Gudmar. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Numrerad 1/5. Mörkpatinerad brons, höjd 23 cm (inklusive sockel 27 cm.
Obetydlig ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. God kondition.