Gudmar Olovson, skulptur. Bemålad konstmassa. Signerad. Total höjd 22 cm.
"Devant l'aventure" (Framför äventyret). Signerad Gudmar. Höjd 21 cm (inklusive sockel 22 cm). Påskrift under bas: "A Kristian, Devant L'aventure, den 6 juni 1992, Gudmar Olovson".
Obetydligt ytslitage.