Stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, ytterkartong, ca 1995.
Caliber 3135, Verknr. 7187595, Serienr. W234980, Referensnr. 16613, Boettnr. 16610, Länkreferensnr. 93153-18-W9/401B.
Åldersrelaterat slitage. Nagg i glas. Defekt krona (går ej att justera tid/datum). Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.