Georg Herold, mapp med 28 offsettryck, signerad och numrerad 179/180.
"Das Tafelwerk". 28 offsettryck i färg i original portfolio. Bladstorlek 68 x 51 cm. Utgiven av Verlag der Buchhandlung Walther König, Köln 1992.
God kondition. Original portfolio slitage och mindre skada.