Joan Miró, färgakvatint och etsning. Signerad och numrerad 29/50.
"Els castellers". 1974. Tryckt och utgiven av Gustavo Gili, Barcelona. Bladstorlek 90 x 63,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Missfärgning/skada i övre mitten. Smärre hanteringsveck och revor. Gulnad.
Dupin 647.