Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 26 cm, längd 19 cm.
"Susanne". Signerad Gudmar. Numrerad 1/8. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Mörkpatinerad brons, höjd 22 cm (inklusive stenbas 26 cm). Längd 17 cm (inklusive stenbas 19 cm), bredd 15 cm. Koncipierad 1981.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.