Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 23 cm, längd 18 cm.
"Magnus". Signerad Gudmar. Numrerad EA I/IV. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Brunpatinerad brons. Höjd 23 cm, längd 18 cm, bredd 12,5 cm. Koncipierad 1975.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.