Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad Gjutarstämpel. Brons, total höjd 72 cm, längd 22 cm.
"Les envolés" (Svävande). Signerad Gudmar. Numrerad 1/8. Gjutarstämpel FC (Fonderie Coubertin), 2008. Mörkpatinerad brons, höjd 63 cm (inklusive stenbas 72 cm), längd 22 cm, bredd 21 cm. Koncipierad 1990.
Obetydlig ytsmuts. Några smärre fläckar. God kondition.