Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 47,5 cm, längd 35 cm.
"Le triomphe" (Triumfen). Signerad Gudmar. Numrerad 3/8. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Mörk/blåpatinerad brons, höjd 47,5 cm, längd 35 cm, bredd 14 cm. Koncipierad 2008.
Obetydlig ytsmuts. Obetydliga fläckar. God kondition.