Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 30 cm, längd 21,5 cm.
"La vie qui passe" (Livet som passerar). Signerad Gudmar. Numrerad 1/8. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Mörkpatinerad brons, höjd 30 cm, längd 21,5 cm, bredd 15 cm. Koncipierad 1980-talet.
Obetydlig ytsmuts. Ett par små hål (vid sidan på baken) redan från gjutningen. God kondition.