Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 45,5 cm, längd 26 cm.
"L'exclue" (Utlämnad). Signerad Gudmar. Numrerad 1/8. Gjutarstämpel Rosini, Paris. Mörk/brunpatinerad brons, höjd 42,5 cm (inklusive stenbas 45,5 cm). Längd 26 cm, bredd 14 cm. Koncipierad på 1980-talet.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.