Gudmar Olovson, relief/skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 35 cm, längd 32 cm.
"Le Pape Jean Paul II" (Påve Johannes Paulus II). Signerad Gudmar. Numrerad 2/3. Gjutarstämpel E. Godard Fond. Brunpatinerad brons, diameter 27 cm (inklusive stenbas 35 cm, längd stenbas 32 cm, bredd 12 cm). Koncipierad 1986.
Obetydlig ytsmuts. Litet avslaget hörn på stenbasen, övre vänster hörn. God kondition.