Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 36 cm, längd 24 cm.
"Georges Bigel, Agrandisseur" (Georges Bigel, förstorare). Signerad Gudmar. Numrerad 1/5. Gjutarstämpel E. Godard cire perdue. Mörkpatinerad brons, höjd 36 cm, längd 24 cm, bredd 22 cm. Koncipierad 1985.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.