Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 18,5 cm, längd 10 cm.
"Femme fleur" (Kvinna blomma). Signerad Gudmar. Numrerad 3/8. Gjutarstämpel FC (Fonderie Coubertin), 2019. Mörkpatinerad brons, höjd 18,5 cm, längd 10 cm, bredd 10,5 cm. Koncipierad 1969-74. Postum gjutning.
Obetydlig ytsmuts. Obetydliga fläckar. Något avnött patinering. God kondition.