Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 53 cm, längd 27 cm.
"Apollon" (Apollo). Signerad Gudmar. Numrerad 2/10. Mörkpatinerad brons, höjd 35 cm (inklusive stenbas 53 cm), längd 27 cm, bredd 23 cm. Koncipierad 1973.
Obetydlig ytsmuts. Obetydliga fläckar. God kondition.