Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, höjd 56 cm, längd 51 cm.
"Angélus" (Angelus). Signerad Gudmar. Numrerad 1/8. Gjutarstämpel FC (Fonderie Coubertin), 2015. Mörk/brunpatinerad brons, höjd 56 cm, längd 51 cm, bredd 25 cm. Koncipierad på 2010-talet.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.