Liten blåtonad skål, signerad Venini, diameter 7 cm. Triangulärt askfat, 15 cm. Lila flaska med propp, 10 cm. Droppformav vas blå samt gröntonat glas, etikettmärkt Salviati & co, 13,5 cm. Blåtonad vas, 24 cm. Gröntonad vas, 33 cm.
Nagg på askfatet, samt på flaskans propp. Obetydliga nagg på blå vasen samt flaskan. Smärre fläckar på gröntonade höga vasen.