Adolf Reich, akvarell, signerad.
"Feldmesse bei Zurawice am 6/II 1916". Fältmässa i Karpaterna med tronföljaren (senare kejsare) Karl av Österrike- Ungern, 1916. I. 38 x 55 cm.
Ej examinerad ur ram.
Prins Alexander Erba Odescalchis (1914-2008) samling.