Mauno Honkanen, sockerskål och gräddsnäcka på fat, sterlingsilver, "Tähkä", stämplade MH, Kultateollisuus, Åbo 2001.
Invändigt förgylld sockerskål och gräddsnäcka på bricka, modell nr 631-240 samt 641-240. Sockerskålens diameter ca 10 cm, gräddsnäckans höjd 9 cm, fatet 25,5 x 15,5 cm. Sammanlagd vikt 566 g.
Helhetsintrycket är mycket gott.