Invändigt brännförgylld. Dekor med knäckar, profilerad och konturerad fot. Längd 32 cm, höjd ca 12 cm, med uppsvängd hänkel 27 cm. Vikt 782 g. Kontrollmästarstämplad av Dimitri Tverskoi.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.