Jorma Hautala, "Ledtråd".
A tergo signerad 1990. Akryl på duk 130 x 140 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Jorma Hautala, Teoksia - Works 1966-1996, Porin taidemuseo, 06.01.-11.02.1996, Oulun taidemuseossa 26.2.-7.4., Helsingin Taidehalli 19.4.-19.5.1996.
Avbildad på utställningskatalogen Jorma Hautala: Teoksia/Works 1966-1996.