C. I. Fleinert, Armband, 17K-20K guld. Köpenhamn sent 1800-tal. Importstämplad Otto Roland Mellin, Helsingfors.

Inre omkrets 17 cm.
Bredd 6 - 16 mm.
Vikt 21,8 g.

Åldersrelaterat slitage. Gravyr.

Utropspris
900 - 1 100 EUR