Olavi Hänninen, serveringsvagn, tillverkare HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1960-tal.
Stomme i ek. Bordsytan i svart metall. Två löstagbara, dubbelsidiga svartvita brickor. Bredd 70 cm. Djup 50. Höjd 60 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken på metallen.