Pekka Piekäinen, skål, sterlingsilver och emalj, stämpelsignerad PP, Platinoro, Åbo 2004.
Skål med hamrad yta på konformad, blåemaljerad fot. Diameter 25 cm, höjd 10 cm. Vikt 700 g.
Obetydligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10