Maija Heikinheimo, golvlampa, modell 803 B, Valaistustyö.
Skaft och fotplattan med läderklädsel. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 168 cm. Skärmens diameter 70 cm.
Ställvis omfattande slitage och skador. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.