Markku Salo, Årshundar, komplett samling 2013-20, alla nio signerade, numrerade 28/50 eller 28/100. Notsjö Nuutajärvi.
Glas och metall. Längd 15 - 30,5 cm. Signerade Markku Salo Nuutajärvi samt med årtal och numrering.
2013 Nuutajärven noutaja, numrerad 28/50
2014 HotDog, 28/100
2015 Diiva, 28/100
2016 Primavera, 28/100
2017 Haukku Fennica på glasunderlag, 28/100
2018 Dooris, 28/100
2019 Reidar, 28/100
2020 Do och Re, 28/100.
Helhetsintrycket är mycket gott.