Marika Mäkelä, "Women shooting men out of trees".
A tergo sign. -91. Olja, pigment och bladguld på duk 230 x 300 cm.
Krackelyr.
Galerie Anette Gullberg, Köln 1991. Illustrerad på vernissageinbjudan.
Marika Mäkelä, Parvs publishing 2010. Illustrerad på sidan 165.