Paul Osipow, "Paradise View II".
A tergo sign. -89. Akryl på duk 256 x 192 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Paul Osipow, retrospektiv utställning 26.1. - 24.3. 2019, Konsthall Helsingfors.
Paul Osipow, utställningspublikation, Helsingfors konsthall, Konstföreningen rf. Illustrerad på sidan 89.
"Paradise View II" hör till Finlands Banks konstsamling.