Alpo Jaakola, Utan titel.
Sign. -61. Olja på duk 60 x 80.5 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Hemutställning hos Helena och Jyrki Kalke, Helsingfors 1963.
Illustrerad på utställningskatalogen "Varje steg på den förbudna gräsmattan - Alpo Jaakola besöker Tarvaspää", Gallen-kallela konstmuseum. Bild på sidan 34.