Evert Yli-porila

(Finland, 1887-1941)
Evert Yli-porila
(Finland, 1887-1941)

Evert Yli-porila, Mannerheim.

Sign. 1940. Märkt 69/100. Bronsskulptur. Höjd 55 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
3 000
31 620
3 433
Utropspris
2 200 - 2 700 EUR
Budhistorik (20 bud)
9
13 dec 2020 15:49
3 000 EUR
10
13 dec 2020 15:47
2 900 EUR
9
13 dec 2020 15:46
2 800 EUR
10
13 dec 2020 15:44
2 700 EUR
9
13 dec 2020 15:43
2 600 EUR
10
13 dec 2020 15:43
2 502 EUR
10
13 dec 2020 15:41
2 500 EUR
9
13 dec 2020 15:40
2 400 EUR
8
13 dec 2020 15:20
2 300 EUR
13 dec 2020 10:37
2 200 EUR
8 dec 2020 18:45
2 100 EUR
8 dec 2020 18:45
2 050 EUR
4 dec 2020 13:14
1 950 EUR
4 dec 2020 13:14
1 900 EUR
3 dec 2020 17:45
1 850 EUR
27 nov 2020 22:01
1 800 EUR
27 nov 2020 20:24
1 300 EUR
27 nov 2020 18:31
300 EUR
27 nov 2020 18:20
100 EUR
27 nov 2020 15:25
50 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377