Tempera på metall samt förgyllningr.
Alexander Nevskij, aposteln Petrus, aposteln Paulus och Nikolaus undergöraren. Höjd 13 cm. Längd 11 cm. Total längd 21 cm.
Fri översättning: "Tacksam till den högt respekterade Alexander Ivanovich Volkov av föreningen för underhåll på Peterhof V.V. Pavlova kvinnogymnasium den 6 februari 1911."
Åldersrelaterat slitage. Ställvis färgbortfall. Anlupen.