K. Fabergé, dessertbestick i silver och förgyllt silver, 11 st, och en senare gaffel av Kultakeskus, Finland.
11 st stämplade i Moskva, 1898-1914, silverhalt 84 zol.
6 gafflar, längd 14,2 cm, fem st stämplade КФ (KF). En gaffel bär stämpel Kultakeskus, 1976, silver 830.
6 knivar, 18,5 cm, stämplade K. Fabergé med hovleverantörsmärke.
Sammanlagd vikt 423,6 g.
Sedvanligt åldersrelaterat slitage.