RITVA PUOTILA, rya, för Finska handarbetets vänner. Ca 188x125 cm.
"Hefaistos". Numrerad 1. Bär tillverkarens etikett. Vävd av Anneli Hartikainen-Pitkänen.
Åldersrelaterat slitage.
Ritva Puotilas privatutställning på Finska handarbetets vänner år 1965.