GOLVLAMPA, "Miracle", Bakalowits & Sohne, Österrike 1960-tal.

En ljuspunkt innanför mässingsstommen. Fasettslipade glasstavar. Total höjd ca 180 cm. Diameter ca 65 cm.

Anlupen stomme. Tre glasstavar saknas. Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
2 500
28 675
2 616
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
8
25 okt 2020 15:38
2 500 EUR
25 okt 2020 15:38
2 400 EUR
8
25 okt 2020 15:37
2 300 EUR
25 okt 2020 15:37
2 300 EUR
8
25 okt 2020 15:36
2 100 EUR
25 okt 2020 15:36
2 000 EUR
25 okt 2020 15:36
1 950 EUR
8
25 okt 2020 15:36
1 900 EUR
25 okt 2020 14:58
1 750 EUR
25 okt 2020 14:58
1 700 EUR
25 okt 2020 14:22
1 650 EUR
22 okt 2020 8:11
1 600 EUR
15 okt 2020 15:30
1 550 EUR
11 okt 2020 21:23
1 500 EUR
11 okt 2020 21:23
1 500 EUR
11 okt 2020 21:22
1 450 EUR
11 okt 2020 21:22
1 400 EUR
11 okt 2020 21:22
1 250 EUR
11 okt 2020 21:22
1 200 EUR
10 okt 2020 21:03
1 050 EUR
10 okt 2020 16:58
1 000 EUR
9 okt 2020 17:01
750 EUR
9 okt 2020 14:33
500 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977