Pekka Piekäinen, Bålskål med slev och 6 st bägare, silver, stämpelsignerade PP, Auran Kultaseppä, Åbo 1975-76.
Bålskålens diameter 21,5 cm, höjd 10 cm. Bålslevens längd 29,5 cm. Bägarnas höjd 6 cm. Sammanlagd vikt ca 898 g.
I originalschatull.
Smärre slitage.