FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal.

Stommen med rikt skuren dekor. Beslag i emaljerad mässing med fågelmotiv. Fast stoppad löstagbar sits. Bredd 66 cm. Sitthöjd 47 cm. Total höjd 100 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Dekorationer saknas. Senare klädsel.

Klubbat pris
4 005
45 777
4 219
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
25 okt 2020 16:01
4 005 EUR
25 okt 2020 16:01
3 905 EUR
25 okt 2020 16:01
3 902 EUR
25 okt 2020 15:59
3 802 EUR
25 okt 2020 15:56
3 702 EUR
25 okt 2020 15:56
3 700 EUR
25 okt 2020 15:55
3 602 EUR
25 okt 2020 13:44
3 502 EUR
25 okt 2020 13:44
3 500 EUR
25 okt 2020 13:43
3 402 EUR
25 okt 2020 13:43
3 302 EUR
25 okt 2020 13:43
3 202 EUR
25 okt 2020 13:43
3 102 EUR
25 okt 2020 13:42
3 002 EUR
25 okt 2020 13:42
2 902 EUR
25 okt 2020 13:16
2 802 EUR
25 okt 2020 13:16
2 702 EUR
23 okt 2020 22:34
2 700 EUR
23 okt 2020 22:33
2 600 EUR
23 okt 2020 22:33
2 502 EUR
23 okt 2020 22:32
2 402 EUR
23 okt 2020 22:32
2 302 EUR
23 okt 2020 22:32
2 202 EUR
23 okt 2020 22:32
2 102 EUR
23 okt 2020 22:08
2 000 EUR
23 okt 2020 20:26
1 902 EUR
10 okt 2020 11:33
500 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977